Akustik izolasyon malzemeleri seslerin düzenlenmesi amcıyla kullanılan ürünlerdir. Alternatif modellerde, çeşitli yoğunluk ve kalınlıklarda üretilen akustik izolasyon malzemeleri, mekanlarda kullanılacak malzemeye göre farklı performans sergilemektedir. Renk seçenekleri olan ürünler ile mekanlarda şık bir görünüm oluşturulabilir. Ses sorunlarının giderilmesi gereken ortamlarda akustik izolasyon malzemeleri kullanılmaktadır.

Akustik izolasyon malzemeleri poliüretan ve melamin köpük adı verilen maddelerden imal edilmektedir. Her iki maddeden üretilen süngerlerin yüzeyleri düz, yumurta, labirent, piramit ve spesiyal formlarda elde edilmektedir. Bunların dışında kendine özgü şekli ile bass kırıcı özellikte bass trap sünger de poliüretan maddesinden üretilmektedir. Poliüretan maddesinden elde edilen başka bir sünger ise vicoustic flexidir. Akustik izolasyon malzemeleri yanmaz özellikte üretilmektedir.

akustik izolasyon malzemeleri

Renkli bir şekilde ortamdaki ses düzenlemesinin sağlanması amacıyla üretilen tekno touch sünger ise diğer akustik süngerlere alternatif olarak imal edilmektedir. Poliüretan yada melamin köpükten üretilen süngerlerin yüzeylerine kadife kaplanıp renk kazandırılarak elde edilmektedir.

Akustik Yumurta Sünger

Yumurta sünger akustik izolasyon malzemeleri arasındadır. Poliüretan ve melamin köpükten üretilebilmektedir. Ses sorunlarının çözümlenmesi ve seslerin düzenlenmesi amacıyla tavan ve duvarlara yapıştırılarak uygulanmaktadır. Yüzeyi yumurta kutusu şeklindedir. İstenilen renklerde kullanılmak isteniyorsa tekno touch modeli tercih edilmelidir.

akustik yumurta sünger

Akustik Piramit Sünger

Yüzey şekli piramit halinde bölmelerden oluşmaktadır. Melamin ve poliüretan adı verilen maddelerden kalite standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Yanmazlık özelliği kazandırılarak elde edilmektedir. Seslerin düzenlenmesi için tavan ve duvarlarda uygulanmaktadır. Akustik performansı mükemmel olan bir süngerdir.

akustik piramit sünger

Akustik Labirent Sünger

Yüzey şekli labirent gibidir. Akustik izolasyon sağlamak amacıyla tavan ve duvarlarda yapıştırma usulü ile uygulanmaktadır. Kalınlıkları 30 mm - 40 mm - 50 mm ve yoğunlukları 50 dns - 70 dns - 90 dns dir. Diğer akustik süngerler gibi melamin köpük ve poliüretan maddelerinden elde edilmektedir.

akustik labirent sünger

Akustik Spesiyal Sünger

Akustik spesiyal sünger 38 mm kalınlığında ve 50 dns - 70 dns - 90 dns yoğunluklarında elde edilen, akustik yalıtım sağlayarak seslerin düzenlenmesi amacıyla uygulanan bir üründür. Kaliteli ses duyumu için akustik mekanlarda kullanılmaktadır.

akustik spesiyal sünger

Basotect Melamin Sünger

Basotect melamin sünger antibakteriyel özelliktedir. Yanmaz özellikte elde edilen akustik izolasyon ve ses yalıtım malzemesidir. Yoğunlukta düşük, ses yutum katsayısı yüksek olan bir süngerdir. Hafif ve esnek bir yapıya sahiiptir. Gri ve beyaz renklerde elde edilmektedir. Yüzey şekilleri düz, yumurta, labirent, spesiyal ve piramit formlarından oluşmaktadır.

basotect melamin sünger

Tekno Touch Sünger

Akustik süngerlere renkli bir şekilde alternatif olarak üretilmektedir. Yüzeyine kadife kaplanarak istenilen renklerde elde edilebilmektedir. Renk seçenekleri ve alternatif modelleri ile mekanlara şık bir görünüm kazandırmaktadır. Kaliteli ses duyumu sağlamak için tavan ve duvarlara uygulanmaktadır. Yüzey şekilleri düz, spesiyal, yumurta ve labirent formlarında üretilmektedir. Kendiliğinden yapışkanlı olarak üretilebilmektedir.

tekno touch akustik sünger

Bass Trap Sünger

Bass trap sünger, bass kırıcı özellikte bir malzemedir. Mekanlarda duvarların köşelerinde kullanılmaktadır. Alçak frekanslarda en iyi performans sergileyen süngerler arasında gösterilmektedir. Açık gözenekleri sayesinde akustik izolasyon sağlamaktadır. Bass frekanslarını düzenlemektedir. Üretim rengi gridir. 30 x 30 x 60 cm ebatlarında elde edilmektedir.

bass trap akustik bass kırıcı sünger

Vicoustic Flexi Sünger

Vicoustic flexi süngerin yüzey şekli kare halinde bölmelerden oluşmaktadır. Kare flexi sünger olarakta bilinmektedir. Akustik izolasyon malzemelerinden bir tanesidir. Seslerin düzenlenmesi amacıyla akustik çözümleme sağlamaktadır. 50 x 50 cm ebatlarında, 50 mm kalınlığında ve gri renkte elde edilmektedir.

vicoustic flexi sünger

Satış Şubelerimiz

  • Ümraniye Anadolu Yakası
  • Yenibosna Avrupa Yakası
  • Ankara Yenimahalle
  • Bursa Nilüfer
  • İzmir Bornova
  • Antalya Muratpaşa