Yüksek performans sağlayan bir ses izolasyonu uygulaması yapmak amacıyla iki ses yalıtım malzemesi veya süngeri arasına epdm ağır ses bariyeri eklenmiş ürünlerdir. Ses emişini mükemmel kılmak amacıyla yoğun ve kalın ses yalıtım süngerleri ile birlikte lamine edilen epdm kauçuk ses yalıtım uygulamalarında etkili performans sağlamaktadır. Akustik süngerler açık gözeneklere sahip olup yoğun ses temposu kesebilen yapıdadırlar.  Bu özellikteki malzeme ie birlikte epdm kauçuk lamine edildiğinde çok daha sağlam bir performans elde edilebilir.

Ses Yalıtım malzemeleri birinci sınıf ürünlerden üretilmektedirler. Epdm Kauçuk yanmaz akustik ses yalıtım süngerleri ile ya da bondex süngerpan ile birlikte kullanılabilmektedir. Bondex süngerpanlar ses izolasyon uygulamalarında en fazla performans gösteren malzemelerdendir. Atık sünger ve kumaş parçacıklarının birleştirilip sıkılaştırılmasıyla elde edilmektedir. Bondex sünger yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği düşük bir süngerdir bu nedenle bir çok alanda kullanılmaktadır. Yüksek tempodaki bir ses kesilsin isteniyorsa iki sünger arasına ağır pvc kurşun bariyer eklenerek daha güçlü bir ses izolasyonu sağlanılabilir. Kullanılan malzemeni yoğunluk ve kalınlığına göre %80 %90 bir ses kesintisi sağlanılabilmektedir.

bariyerli ses yalıtım malzemesi

Titreşimli ve ve darbe ile meydana gelen ses problemlerine karşı özellikle epdm kauçuk bariyer üstü ses yalıtımı sağlamaktadır. Kurşun bariyerli süngerler çift katmanlı arası kauçuk bariyerli şekilde, 1 cm ile 10 cm arasında özel olarak yoğunlukları artırılarak üretilmektedirler.

Bariyerli Süngerler Makine Dairesi Ses İzolasyonu, Jeneratör Odası Ses İzolasyonu, Kazan Dairesi Ses İzolasyonu, Kompresör Odası Ses İzolasyonu, Stüdyo Ses Yalıtımı, Asansör Daires Ses İzolasyonu, Müzik Odası Ses İzolasyonu gibi alanlarda kullanılabilmektedirler.

bariyerli ses yalıtım süngeri

Akustik ses yalıtım süngelerinin ve ya bondex süngerpanın yeterli düzeyde ses kesmediği mekanlarda bu süngerler ile birlikte epdm ağır bariyer uygulanmaktadır. Bu tip ses yalıtım süngerlerine bariyerli sünger denilmektedir. Ortamdaki yapılacak ses yalıtım oranını epdm kauçuk alt ve üstüne uygulanan akustik sünger belirleyecektir.  Ses yalıtım uygulamalarında kullanılan en etkili malzemelerden biridir.

Bariyerli süngerler yüksek frekanstaki seslerin yalıtılması istenen alanlarda kullanılmaktadırlar. Kullanılacak malzemenin yoğunluk ve kalınlığı ses kesim oranını belirlemektedir. Kapalı gözenekli yapısı sayesinde ısı ve ses iletim katsayıları oldukça düşüktür. Akustik süngerler istenilen ebatlarda üretilebilmektedir. ÜSt kısımda kalan sünger akustik ise akustik düzenleme ile birlikte güçlü bir ses izolasyonu sağlarlar.

bariyerli ses yalıtım süngeri

Satış Şubelerimiz

  • Ümraniye Anadolu Yakası
  • Yenibosna Avrupa Yakası
  • Ankara Yenimahalle
  • Bursa Nilüfer
  • İzmir Bornova
  • Antalya Muratpaşa