Ses Yalıtım malzemeleri ses problemlerinin olduğu mekanlarda akustik düzenleme amaçlı kullanılmaktadırlar. Eko, yankı gibi ses karmaşalarını engellemek için etkili performans sağlamaktadırlar. Ortamdaki sesin yoğunluğuna göre ses yalıtım malzemesi kullanımalıdır. Sesin şiddetine göre yapılan ses yalıtım  uygulamaları ile ortamdaki ses düzenini sağlayabilirsiniz. 

Akustik Ses Yalıtım Süngerleri;

Poliüretan ham maddesinden üretilen akustik süngerler akustik düzenleme amaçşı kullanılabilmektedirler. Akustik Ses Yalıtım Süngerleri yanmaz özellikte küflenmez ve koku yapmazlar. %80 yalıtım performansı sağlayan bu akustik süngerler birinci sınıf malzemelerden üretilmektedirler. Farklı renk ve desenlerde üretimi gerçekleştirelen akustik süngerler esnek ve kolay uygulanabilen yapıdadırlar. Siyah ve gri renk olarak üretimi sağlanan süngerleri müşteri talebi doğrultusunda istenilen renkte üretilebilir. 

Akustik süngerler farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretildiğinden ortamdaki yalıtım oranına göre seçilmelidir. Doğru malzemenin seçilmesi ve doğru uygulama sonucunda istenilen performans elde edilebilmektedir. Uygulaması gaet kolay olan akustik süngerlerin kendinden yapışkanlı modelleri mevcuttur. Akustik süngeler şekilleri itibari ile kullanılan alanlarda dekoratif bir görünüm sunmaktadırlar.

Müzikhal ve akustik ortamlarda kullanılan akustik süngerler, güçlü ses yalıtımı sağlamak amacı ile kullanılmatan ziyade, kurşun bariyerler ile kullanıldığında etkili bir ses izolasyonu sağlamış olurlar. Akustik süngerler ofis odası, müzik odası, reji odası, ses kayıt odası, toplantı salonu, tiyatro salonu, konferans salonu, sinema salonu gibi alanlarda eko, yankı amaçlı uygulanmaktadırlar. 

Bariyerli Süngerler;

Yoğun ses temposunun kesilmesi istenilen alanlardaetkili performans sağlamaktadırlar. Akustik sünger ve ya bondex sügerpan arasına lamine edilen epdm kauçuk ile profesyonel bir ses kesintisi sağlanılabilir.

Ses Yalıtım malzemeleri bulunan ortamda duvar, tavan ve zeminlerde kolaylıkla uygulanabilir. Üstün bir ses kesici yalıtım malzemesi olan bariyerli süngerlerde kullanılan süngerin alınlığı ve yoğunluğu ses kesme oranını ciddi bir şekilde etkilemektedir. Yutum kabiliyetini arttırmak için, yumurta, labirent ve spesiyal profillerde üretilmektedirler. 

Bariyerli süngerler normal akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan süngerlerin yetersiz kaldığı yerlerde kullanılarak yüksek ses izolasyon performansı sağlamaktadırlar.

Kullanım alanları; Tekne Motor Yalıtımı, Jeneratör Odaları, Klima Odaları, Makine Daireleri, Chiller Soğutma Kabinleri, Sistem Odaları, Müzik Stüdyoları gibi mekanlarda kullanılabilmektedirler.

Satış Şubelerimiz

  • Ümraniye Anadolu Yakası
  • Yenibosna Avrupa Yakası
  • Ankara Yenimahalle
  • Bursa Nilüfer
  • İzmir Bornova
  • Antalya Muratpaşa