Akustik düzenleme ve ya ses yalıtım amaçlı yapılan uygulamalar ortamda meydana gelen ses karmaşasının düzenlenmesi açısından gerekli bir çalışmadır. Bir çok alanda yapılması gerken bu ses yalıtım uygulamaları ile daha huzurlu ve kaliteli ortam elde edebilirsiniz. Çevreye yayılan olumsuz etkiler yüzünden bir çok ortamda verim sağlanamamaktadır.  Doğru seçilen malzeme ve ses yalıtım uygulaması ile istenilen performans elde edilebilmektedir. 

Amaçları varolan tüm sesleri azaltmak ya da en aza indirgemek için kullanılırlar. Bir çok mekanda sesin rahatsız edici olması bu malzemeler sayesinde engellenebilmektedir. Her ürünün kendine has bir ses yutum değeri vardır.Ürünler gerekli testlerden geçmiş olup başarıyla avrupa standartlarına ulaşmıştır.

Akustik Süngerler;

Poliüretan esaslı yanmazlık özellikteki akustik süngerler birinci sınıf malzemelerden üretilmektedirler. Yanmazlık ISO sertifika ve belgelerine sahip süngerler bir çok alanda uygulanmaktadır. Akustik düzenleme sağlayan bu ses yalıtım süngerleri açık gözeneklere sahip olup muhteşem ses yutum değerlerine sahiptirler. Farklı renk ve ölçülerde üretimi gerçekleştirilen süngerler esnek ve kolay uygulanabilen yapıya sahiptirler. Çevre ile uyum sağlayabilmek ve sağlık açısından önemli bir yeri olan ses yalıtım uygulamalarında en çok kullanılan malzemelerdendir.

Ses Yalıtım Süngerleri

Siyah ve gri renk seçeneğine sahip süngerler müşteri talebi doğrultusunda istenilen renkte üretilebilmektedirler. Akustik süngerlerin bariyerli olan modelleri ile yoğun tempodaki bir ses kesintisi sağlanılabilmektedir. Yüksek kalın ve yoğun olan bi akustik sünger ile yüksek performans sağlayabilirsiniz.

Bariyerli Akustik Süngerler;

Bariyerli Ses İzolasyon Süngerleri

İki sünger arasına Epdm Kauçuk Ses Bariyeri lamine edilerek yüksek tempodaki seslerin kesintisi sağlanmaktadır. Kullanılacak süngerin kalınlık ve yoğunluğuna göre ses kesim oranı değişmektedir. Ciddi bir ses yalıtımı yapılmak isteniyorsa yüksek yoğunluktaki bir malzeme tercih edilmelidir. Duvar, tavan ve zeminlerde kullanılan bu malzemeler etkili performans sağlamaktadırlar.

Bondex Süngerpan;

Bondex Süngerpan

Atık sünger ve kumaş parçacıklarının birleştirilerek sıkılaştırılması sonucu üretilmektedirler. Yüksek yoğunluktaki bu süngerler mobilya sektöründe sıklıkla kullanılabilmektedirler. 120 ve 150 DNS yoğunlukta üretilen bu yoğun süngerler yüksek frekanslı sesleri geçiş kaybına uğratmak için zemin, tavan ve duvarlarda kullanılabilen en etkili malzemedir.

Melamin Sünger;

Basotect Melamin Akustik Sünger

Melaminham maddesinden üretilen süngerler antibakteriyel özelliğe sahiptirler. Üstün yanmazlık performansı ve ses yutum özelliği sayesinde bir çok alandaetkili bir ses yalıtım performansı sağlamaktadır. Beyaz ve gri renkte üretilen akustik süngerler yumurta, piramit, labirent ve spesiyal formlarda üretilebilmektedirler.

Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri;

Zemin Ses İzolasyon Malzemeleri

Zeminlerde meydana gelen titreşim, topuk sesi ve vibrasyon kaynaklı problemlere karşı uygulaması yapılan bu ses izolasyon malzemeleri ile ses problemlerinden kurtulabilirsiniz. Tireşimi engellemede en başarılı malzemelerin başında gelen kauçuklar istenilen kalınlıkta üretilebilmektedirler.

 

Satış Şubelerimiz

  • Ümraniye Anadolu Yakası
  • Yenibosna Avrupa Yakası
  • Ankara Yenimahalle
  • Bursa Nilüfer
  • İzmir Bornova
  • Antalya Muratpaşa