Makine daireleri gibi alev alma durumu olan yerlerde ses izolasyonu sağlamak adına üst katmanda yanmaz ses yalıtım süngerleri kullanılmaktadır. Yanmazlık özellikteki akustik süngerler yüksek performanslı olup mükemmel ses yutum değerlerine sahiptirler. Poliüretan ham maddesinden üretilen akustik süngerler yanmazlık özelliktedirler. Orta ve yüksek frekans aralığında maksimum performansta çalışan akustik süngerlerin içeriğindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez ve yanmaz sonucunda zehirli gaz çıkarmazlar.

yanmaz akustik sünger

Yüksek hava şartlarında dahi yıpranma ve aşınma gibi olumsuz problemlere maruz kalmazlar. Yanmaz süngerler istenilen renk ve formlarda üretilebilmektedirler. Yanmaz süngerler uygulama yapılacak bölgelerde akustik performansı arttırırlar. 

Gürültü ihtiva eden tüm ortamlarda akustik düzenleme amaçlı, jeneratör, kompresör kabinlerinde, sanayi makinelerinin kabinlerinde, havalandırma kanallarında ses sönümleyici olarak kullanılmaktadırlar. Yanmazlık özellikteki akustik süngerler hafifliği, son derece hızlı montaj edilebilmesi, ses ve ısı yalıtımını aynı anda sağlayabilmesi açısından bir çok yapıda yoğun olarak tercih edilmektedirler. 

yanmaz akustik ses yalıtım süngeri

Akustik yanmaz süngerler açık gözenekli ve yüksek ses yutum değerleriyle yanmazlık testlerinde yüksek dayanım göstermektedir. Akustik süngelerin esnek yapısı sayesinde uygulaması oldukça basittir. Akustik sünger malzemeleri en iyi standartlara sahip hammaddelerle ileri teknoloji kullanılarak üretilmiştir. Kendinden yapışkanlı modelleriyle ayrıca kullanım kolaylığı sunmaktadır.

 yanmaz akustik ses yalıtım süngeri

Yanmaz Akustik Sünger Kullanım Alanları ; Genel olarak müzik odası ses yalıtımı, reji odası ses yalıtımı, stüdyo salonu ses yalıtımı, konferans salonu ses yalıtımı, toplantı salonu ses yalıtımı, makine dairesi ses yalıtımı, asansör dairesi ses yalıtımı,kompresör odası ses yalıtımı gibi alanlarda ses yalıtım amaçlı kullanılabilmektedir.

Satış Şubelerimiz

  • Ümraniye Anadolu Yakası
  • Yenibosna Avrupa Yakası
  • Ankara Yenimahalle
  • Bursa Nilüfer
  • İzmir Bornova
  • Antalya Muratpaşa